Основні помилки у маленькій квартирі

Основні помилки в плануванні маленької квартири

Чого потрібно уникати в облаштуванні невеликої квартири?

Не всім пощастило бути власником шикарних просторих апартаментів, тож більшості з нас доводиться вчитись облаштовувати інтер’єр дуже скромних за площею приміщень. Це, може й цікавіше, але й складніше, тому що треба врахувати масу нюансів та не перетворити і без того маленькі кімнати у крихітні та захаращені.

Чого ж потрібно намагатись уникати при облаштуванні маленької квартири або які основні помилки існують?

Давайте почнемо з меблів.

⊗ Як НЕ треба робити: ставити в квартирі-студії двоспальне ліжко, тумби. Примудритися встановити диван з журнальним столиком, а ще й зробити робоче місце.

Для початку розставте пріоритети та залиште те, що вам дійсно необхідно. В принципі, поєднати всі зони можливо, але необхідно правильно обрати габарити та функції меблів. Краще перенести свою увагу на меблі у мінімалістичному стилі: вони прості, зручні та якісніші. А ще, як правило, багатофункціональні. Та й загалом, меблів в кімнаті не повинно бути багато: кожна повинна виконувати певну функцію. Чим менше буде меблів та чим більш компактна вона буде (звісно, в розумних рамках), тим більше буде здаватись кімната.

Поговоримо про декор.

⊗ Як НЕ треба робити: розставляти максимальну кількість нефункціонального декору, який в цілому створює тільки відчуття безладу та при цьому, дуже сильно прикрадає місце у вашій квартирі.

Відмовтесь від непотрібних речей. Для створення затишку використовуйте мінімальну кількість функціонального декору. Буде цілком достатньо лише декількох прикрас і зовсім не обов’язково виставляти на полицях всі сувеніри, а на стінах вивішувати всі фото з сімейного архіву. Для зовсім маленьких квартир існує універсальний варіант: аксесуари повинні мати одночасно декоративну та функціональну роль.

Зонування.

⊗ Як НЕ треба робити: влаштовувати багато різних варіантів зонування. Не використовуйте для зонування великі шафи, об’ємні великі полиці та перегородки зі складною конструкцією.

Використовуйте легкі перегородки, які не є громіздкими. Відмінний варіант для маленької квартири – зонування кольорами або іншими акцентними матеріалами. Наприклад, якщо ви хочете відокремити обідню зону у кухні, то використовуйте в ній фотошпалери, контрастну плитку тощо. Бажаєте виділити дві зони в дитячій кімнаті для різностатевих дітей – використайте різні кольорові схеми у створенні кожної.

Кольорова гама

⊗ Як НЕ треба робити: велика кількість неправильно підібраних кольорів або темний колір кімнат. 

Звісно, що не можна забувати й про кольорову гаму всієї квартири. Напевно, не треба довго пояснювати, що темні кольори роблять простір візуально набагато меншим, в той же час світлі можуть, так би мовити, розсунути простір. Темні кольори краще використовувати лише для якихось деталей, аксесуарів тощо, а головними в невеликій квартирі нехай будуть світлі відтінки. дотягується до полиць?

Зберігання речей.

Ще один важливий пункт – зберігання у маленькій квартирі. 

⊗ Як НЕ треба робити: завчасно не передбачили кількість місць для зберігання або ж навпаки, занадто багато нефункціональних систем зберігання (полиці, стелажі, короби, які перенавантажують інтер’єр).

Тому, від початку продумайте закриту та функціональну систему зберігання, відштовхуючись від ваших потреб. Задійте простір під диваном або ліжком. Також зручно використовувати високі шафи з антресолями.

Чи відмовлятись від побутової техніки?

Ще одна розповсюджена помилка – відмова від необхідної побутової техніки.

⊗ Як НЕ треба робити: намагаючись зекономити додаткові квадратні сантиметри, відмовлятися від необхідних побутових приладів або робити їх менш функціональними. Масивну побутову техніку або шафи краще розміщувати так, щоб вони були частиною стіни, не випирали на передній план та не створювали ефект захаращеності. Використайте варіанти суміщеної побутової техніки: духовка + мікрохвильова піч, пральна машина + сушарка.

Це тільки кілька найбільш популярних помилок. Але в будь-якому випадку, який можна зробити висновок? У маленьких квартирах потрібно цілком оцінювати та аналізувати простір. Тут немає можливості спочатку обрати оздоблення стін, а потім розстановку шаф та побутової техніки. Продумайте одразу загальну картину, враховуючі кількість людей, речей та рід занять. І тоді в станете щасливим власником нехай і невеликої, але дуже продуманої та затишної квартири.

РОЗРОБКА ДИЗАЙНЕРСЬКОГО ПРОЕКТУ ПІД КЛЮЧ

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Scroll to Top