Білий будинок: монохром в інтер’єрі.
Звісно так!
Інтер’єр у білому кольорі – ідеальне рішення для тих, хто бажає створити легкий, світлий та наповнений повітрям простір. Білі квартири є не тільки відображенням бездоганного смаку, а й символом престижу.
Білосніжний відтінок краще за всіх відбиває світло, що робить простір яскравіше, більше та світліше.

Що треба знати?
♦ Використовуйте меблі з рельєфними фасадами, наприклад – фільонками. Вони створюють гру світла та тіні, тож інтер’єр виглядає більш об’ємним. Особливо це стосується інтер’єру «total white». Не обмежуйтесь загальним освітленням.
♦ Якщо у вас є що підсвітити – рельєфна балка, ніші або перепади висоти з гіпсокартону на стелі – підсвітить їх. Це прикрасить ваш інтер’єр.
♦ Використовуйте для декору стін різну текстуру та матеріали. Гладка фарба, вставка з деревини або цегли, декоративна штукатурка – навіть якщо це все буде білого кольору – зробить інтер’єр різноманітнішим, цікавішим.
♦ Грайте з відтінками білого. Він може бути теплим, холодним, перехідним трохи до зеленого, синього або сірого. Навіть в межах однієї кімнати – одну стіну або нішу можна пофарбувати в інший відтінок або акцентувати одним кольором яку-небудь зону: робочу або вітальню. Особливо актуально у багатофункціональних приміщеннях.
♦ Не навантажуйте світлий інтер’єр декількома масивними контрастними елементами. Пам’ятайте, у приміщенні повинна бути одна фокусна точка. Не треба до дуже світлих стін ставити дуже темний диван. Буде тональний провал.
100 Відтінків білого
Перелічимо основні відтінки білого: білосніжний – колір снігу, сліпучий та яскравий, алебастровий – приглушений колір з жовтизною, молочний – м’який колір молока, перлинний – колір білої перлини з легким перламутровим відтінком, платиновий – колір з димчатим відтінком, який нагадує колір платини.
В залежності від відтінку інтер’єр може заграти новими фарбами. Для проектів у класичному або нео-барочному стилі підійдуть теплі відтінки білого, такі як слонова кістка, алебастровий або перлинний кольори. Для квартир у мінімалістичному стилі або стилі хай-тек ідеально підійдуть холодні відтінки.

Підводні камені
В будь-якому випадку, щоб створити білий інтер’єр, корисно знати також деякі підводні камені:
♦ Рівні стіни. Про це, як правило, в статтях про інтер’єри не пишуть, але якість підготовки стін відіграє важливу роль: на погано зробленій білій стіні добре помітні всі вади та тріщини. А чим лаконічніше простір, тим більше помітні дефекти. Тому до мінімалістичних інтер’єрів вимоги по якості ремонту повинні бути вищими. Щоб отримати не тільки рівні (що залежить від майстрів), але й довго існуючі стіни, після процесу штукатурки їх добре би покрити армуючою сіткою, обов’язково зашпаклювати, зверху поклеїти стеклохолст та тільки потім фарбувати.

♦ Якщо стіни з цегли, а стеля із залізобетону, тут є нюанс. Справа у коефіцієнті термічного розширення, який є різним у різних матеріалів. Це означає, що на стику двох матеріалів може з’явитися тріщина. На чисто білій стіні це буде помітно.. Втім, якщо у вас професійна бригада будівельників та все виконано якісно – проблем бути не повинно. Або будуйте стіни з того ж матеріалу, що й стеля.

♦ Меблі. Білий колір складніший, аніж здається на перший погляд. Якщо ви вирішите укомплектувати кімнату білими меблями та будете купувати її в різних місцях, то скоріше за все, швидко виявите, що ваші білі меблі не такі вже й білі. Тому що білих відтінків багацько: сіріше, жовтіше, синіше, а ще є дев’ять ступенів глянцевості та у кожного виробника вони можуть бути свої. В ідеалі, звісно, треба робити меблі на замовлення та синхронізувати бренд фарби у різних виробників.

Сучасні дизайнери люблять цей колір, а найголовніше – вміють з ним вправлятись. Тож, якщо з колірним оформленням приміщення у вас виникли деякі складнощі – я та наша студія дизайну інтер’єрів прийде вам на допомогу!